Napełniamy basen

05-06-2019, 14:29

Po ponad roku od zamknięcia basenu obiekt ponownie napełniany jest wodą. W tym czasie zakończono remont niecki basenu, zamontowano nowy system uzdatniania wody basenowej, wyremontowano halę basenową, na której między innymi  wymieniono sufit i rozbudowano zaplecze szatniowe. Na tę część działań wydatkowano około 2 milionów złotych z budżetu Gminy Łęczna. Jednocześnie w ramach projektu termomodernizacji całej szkoły na basenie wymieniono wszystkie okna,  docieplono ściany zewnętrzne i stropodach oraz wymieniono instalację elektryczną  i wentylacji hali basenowej.

Napełnianie basenu będzie trwało dwa dni i pozwoli sprawdzić jego szczelność. W dalszej kolejności rozpoczną się odbiory prowadzone m.in. przez nadzór budowlany, straż pożarną, inspekcję sanitarną, które mogą potrwać nawet kilka tygodni.

- Cieszymy się, że wyremontowany basen będziemy mogli przekazać mieszkańcom, a w szczególności młodzieży i dzieciom – mówi Leszek Włodarski Burmistrz Łęcznej. Chcemy, aby otwarcie nastąpiło w okresie wakacyjnym i połączone zostało z nieodpłatnymi zajęciami rekreacyjnymi – dodaje burmistrz.