Pasternik z milionem

17-04-2019, 12:06

Z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego dotarła informacja o dofinansowaniu kolejnego zadania drogowego w naszym mieście. Na projekt pn. „Przebudowa ulicy Pasternik w Łęcznej” Gmina Łęczna otrzyma 990.139,00 zł. Pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowany zostanie odcinek o długości 718 m od Alei Jana Pawła II do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W chwili obecnej ulica Pasternik ma uszkodzoną i zniszczoną nawierzchnię asfaltową oraz na odcinkach zdegradowany chodnik dla pieszych. Po przebudowie ulica otrzyma nową nawierzchnię z betonu asfaltowego, zostanie także zmieniona geometria. Wzdłuż drogi powstanie chodnik dla pieszych o długości 478 metrów oraz ścieżka rowerowa. Ulica będzie odwadniania przez kanalizację deszczową wybudowaną kilka lat temu. Wzdłuż drogi wybudowane zostanie nowe oświetlenie. Wykonane zostanie nowe oznakowanie pionowe i poziome. Przy drodze powstaną nowe elementy poprawiające bezpieczeństwo pieszych: oświetlone przejście oraz aktywne oznakowanie przejść.

Przebudowa ulicy Pasternik jest kolejną inwestycją drogową w tej części miasta. W ubiegłych latach wybudowano kanalizację deszczową oraz fragment ulicy Pasternik, a jesienią ubiegłego roku zakończyła się przebudowa ulicy Przemysłowej.  Zaplanowany termin realizacji przypada na miesiące wakacyjne tego roku.