ŚDS w Łęcznej mówi #stoppsychofobii

17-04-2019, 09:16

Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej włączył się w akcję społeczną #stoppsychofobii  propagującą ideę wsparcia osób z doświadczeniem kryzysów psychicznych.

Akcja zachęca do tego aby:
- nie bać  się rozmawiać o stanie psychicznym,
- nie bać się osób, które mają za sobą ciężkie przeżycia czy choroby,
- pomagać im wrócić do społeczeństwa.
Jest to inicjatywa Fundacji eFkropka i Kongresu Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się 3  czerwca,  pod tytułem „Zdrowie psychiczne dla wszystkich”.
Kampania zachęca również do organizacji przez lokalne środowiska Marszów Żółtej Wstążki – Marszów o Godność w dniu 3 czerwca, w całym kraju oraz do organizacji tego dnia, Dnia Żółtej Wstążki – spotkań, rozmów o zdrowiu psychicznym, drodze do zdrowienia dla osób które nie mogą uczestniczyć w Kongresie, aby mogły poczuć jego „ducha”.

Jak można wziąć udział?

1.    Wydrukować ze strony lub odręcznie wykonać napis #stoppsychofobii
2.    Zrobić zdjęcie z kartką z napisem
3.    Zamieścić zdjęcie na swoim profilu w social mediach dodając w opisie hasztagi: #stoppsychofobii oraz #zdrowiepsychicznedlawszystkich
4.    Nałożyć nakładkę dostępną na FB na swoje zdjęcie profilowe (jest dostępna do 3 czerwca br.)
5.    Zaprosić rodzinę, znajomych i nieznajomych do uczestnictwa w akcji
6.    Dla posiadaczy dysku Google:  Zamieść zdjęcie na ogólnodostępnym dysk, zdjęcie będzie widoczne dla wszystkich osób,  które będą chciały zobaczyć galerię zdjęć. Wszystkie zdjęcia znajdują się na dyskach Google ich autorów, w każdej chwili można samemu je usunąć.  link do dysku -tu udostępnij swoje zdjęcie!
7.    Można też zmotywować lokalne organizacje, jednostki działające na rzecz zdrowia psychicznego, do spędzenie wspólnie tego dnia, przy rozmowach o tym jak ważne jest dbanie o higienę psychiczną, o drodze do zdrowienia i możliwościach działań w lokalnych społecznościach, oraz do organizacji marszu.
Akcja zaplanowana jest do dnia 3 czerwca 2019r.

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza