Głosuj na lokalne inicjatywy społeczne!

11-05-2018, 14:36

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym patronat objął Burmistrz Łęcznej.

W regionie konkurują ze sobą: Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej, „Alwernia” - Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny oraz Stowarzyszenie „Cichosz”.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

W Łęcznej i okolicach w głosowaniu udział biorą:

- Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej
Celem działań jest zapobieganie wykluczeniu osób chorujących psychicznie przez lokalną społeczność. W ramach spotkań edukacyjnych w szkołach będą promowane profilaktyka i wczesne wykrywanie zaburzeń psychicznych. Zdobyta przez uczestników projektu wiedza, zostanie przełożona na praktykę, zachęcając lokalną społeczność do udziału w „Giełdzie Przydasiów”, która funkcjonuje z inicjatywy osób chorujących psychicznie, aby w ten sposób zapobiegać ich dyskryminacji oraz integrować społecznie.

- „Alwernia” - Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny
Projekt „Bez granic – bieg integracyjny” jest adresowany do osób niepełnosprawnych oraz społeczności Lubartowa, a przede wszystkim ich najmłodszych obywateli - dzieci. Udział we wspólnym biegu wszystkich chętnych, bez rywalizacji, często połączony z pokonaniem bólu i niewyobrażalnym wysiłkiem, pokazuje, że można aktywnie spędzać czas z innym człowiekiem, uczy wrażliwości i empatii. Dodatkowo dzieci będą mogły uczyć się zasad fair play biorąc udział w „Biegu Malucha”.

- Stowarzyszenie „Cichosz”
My zdecydowaliśmy, by zdrowo i aktywnie spędzać z sąsiadami  czas. Żaden telewizor, żadna gra komputerowa  tylko wycieczka rowerowa i wspólne doświadczanie przyjemności z ruchu fizycznego i podziwiania naszej pięknej, cichostowskiej okolicy. A na warsztatach dowiemy się czym zastąpić chipsy i colę, by  życie było zdrowe i wesołe. Tesco nam pomoże, nie bójcie się kochani, już niebawem będziemy zdrowi i bardzo zintegrowani.
Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy